Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Wokół wnętrz. Budowa i urządzanie domu, projekty ogrodów, inspiracje wnętrzarskie
Regulamin forum
Pamietaj: Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach.
Tu znajdziesz: regulamin forum
Spectra
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 28, 2021 3:13 pm

Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: Spectra »

Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach? jest coś co byście zmienili?
Jerzyk68
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 04, 2021 3:23 pm

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: Jerzyk68 »

brudu, jak się nazbiera kurz to szału dosłownie dostaje
kasiunia
Posty: 142
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:31 pm

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: kasiunia »

Myślę ,że najbardziej irytująca rzeczą jest dla mnie zbyt duży metraż, ale dopiero później to wyszło , w trakcie mieszkania. Są to nie potrzebnie wydane pieniądze na budowę i teraz na utrzymanie - w tym ogrzewanie. Właśnie dlatego by nie popełnić takich błędów warto wcześniej się dobrze zastanowić, już podczas wyboru projektu budowlanego. Właśnie wtedy trzeba też zadbać o to by znaleźć solidnego wykonawcę konstrukcji dachu. Zanim zatrudniliśmy firmę Mg Dachy - https://mgdachy.pl/wycena-konstrukcji/ poprosiliśmy wcześniej o wycenę konstrukcji dachowej. Firma zajmuje się budową dachu od a do z - czyli od momentu projektowania po wykonanie konstrukcji.

MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: biuro@mgdachy.pl
Miłosz5
Posty: 49
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:29 am

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: Miłosz5 »

Przecież jesli coś Wam nie odpowiada, to czemu tego nie zmienicie? Dzisiaj rynek jest bardzo płynny, więc raczej nie powinniście mieć problemów ze zmianą lokum.
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2023 10:32 pm przez Miłosz5, łącznie zmieniany 1 raz.
foxi
Posty: 122
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:51 pm

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: foxi »

Cały nasz dom lubię , bo wykonaliśmy go pamiętając o naszych marzeniach. Co jednak mnie ostatnio najbardziej denerwuje to rachunki za ogrzewanie domu , to jest jakiś obłęd. Bardzo ważną więc kwestią pozostaje wybór rodzaju ogrzewania . Zapraszam do lektury tego bloga budowlanego - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ogrze ... ektryczne/ , może takie ogrzewanie pomoże nam nieco zaoszczędzić a dodatkowo to tak modna i pożądana ostatnio ekologia.
mila
Posty: 77
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 9:37 am

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: mila »

wszystkiego, nie mogę się doczekac kiedy się wyprowadzę
Violuśka
Posty: 74
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:24 am

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: Violuśka »

Dość irytujące ostatnio stały się koszty funkcjonowania w domach. Szczególnie koszty energii dość mocno dają nam po kieszeni. Ponadto ostatnio nakładają się na to koszty związane z koniecznością wymiany pieców co. na nowsze ekologiczne. Na szczęście można uzyskać dofinansowanie - dopłatę do wymiany kotła - https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do ... 2022-roku/ - poczytaj, ten artykuł wiele wyjaśnia w tej kwestii.
Miłosz5
Posty: 49
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:29 am

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: Miłosz5 »

Ale to już bardzo indywidualna kwestia. Chodzi w końcu o znalezienie rozwiązań, które najkorzystniej wpłyną na Waszą sytuację.
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2023 10:29 pm przez Miłosz5, łącznie zmieniany 1 raz.
Porek44
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:41 am

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: Porek44 »

W mojej opinii przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość i funkcjonalność, dlatego jeżeli przede wszystkim szukacie konkretnych informacji na temat kolejnych prac budowlanych, wykończeniowych, ale również obowiązków jakie z tego wynikają. Dlatego tutaj zdecydowanie polecam sprawdzić bardzo dobry portal i artykuł https://remont.biz.pl/ogrzewanie/od-01- ... wamy-domy/ z którego także będziecie mogli dowiedzieć się więcej m.in na temat tego jak dokładnie wygląda spis źródeł ciepła i dlaczego trzeba zgłosić to czym ogrzewamy dom. Pozdrawiam serdecznie!
kasiunia
Posty: 142
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:31 pm

Re: Czego najbardziej nie lubicie w swoich domach?

Post autor: kasiunia »

Myślę ,że najbardziej nie lubię remontów, zresztą tak samo jak mąż. Nikt chyba nie lubi tego całego zamieszania i co tu dużo ukrywać kurzu i brudu jaki towarzyszy takim remontom. Wiemy jednak doskonale ,że takie remonty są po prostu konieczne. Najszybciej takich zmian w naszym salonie, kuchni czy sypialni dokonamy kiedy sami pomalujemy te pomieszczenia. To także spore oszczędności i satysfakcja. Jeśli chodzi o malowanie sufitów to mam pytanie, czy wiecie jaka biała farba najlepiej kryje ? Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej kwestii dajcie znać.
ODPOWIEDZ